Ekologiczne karty QSL


Śmiało mogę powiedzieć, że jestem pionierem kart ekologicznych. nie wszystkie karty chcemy zachować "na wieczność", część z nich nie wymaga dodawania do nich plastku, czy innych subdtancji powiększających ich trwałość. Drukując np. samodzielnie karty możemy ograniczyć ich ilość do niezbędnego minimum (drukarnia drukuje najczęściej wielokrotności 1000 szt) Nieczęsto wysyłamy karty kolegom z Polski, albo jako już drugą kartę przypominającą. Warto pomysleć w tym momęcie o przyrodzie!

Karty zawierające logo Ecology QSL Cards gwarantują nietoksyczność:

  • użytego papieru (nie bielony chemicznie, najlepiej z recyklingu);
  • nadruku (obojętne dla środowiska barwniki i tusze np. sadza/grafit);
  • nie zawierania w składzie folii (tworzyw sztucznych, lakierów, powłok laminujących) i innych "niebiodegradowalnych" elementów.

Podoba Ci sięw/w pomysł -chętnie podejmę współpracę i użyczę loga (po potwierdzeniu spełnienia kryteriów ekologicznej QSL'ki) - kieruj do mnie zapytania na emaila [email protected]

Jest to niekomercyjny program, do którego zapraszam wszystkich chętnych, dla których nieobojętne jest nasze środowisko naturalne. Do 2023 roku zostało już wydanych ponad 38 różnych kart w zależności od okoliczności w nakładzie od 100 do ponad tysiąca - dla kilku użytkowników. Pierwsze karty powstały na początku 2009 roku. Osobiście wysyłam ponad 80% kart tego typu.

Sławek SQ1KSM (2023r.)